Tapk delegatu

Tomas Vytautas Raskevičius

 

Turite lūkesčių Vilniaus ateičiai? Pasidalinkite jais su mainimi, nes man rūpi: tomas@raskevicius.lt

Į šiuos rinkimus einu laimėti, bet man reikia jūsų pagalbos. Investuokite į savo ateities Vilnių: Tapk rėmėju

Įsipareigojau iki pavasario pakalbėti bent su 120 tūks. vilniečių. Pasikvieskite mane į savo kolektyvą arba draugų būrį pasikalbėti apie mūsų visų miestą! Rašykite elena@laisvespartija.lt ir sutarisime susitikimo laiką.

Švietimas taps Vilniaus pasididžiavimu

Vilniaus ateities kartą ugdysime laisvą, pasitikinčią savimi, empatišką ir drąsią. Kokybiškas švietimas taps žinia, kuri apie Vilnių sklis pasaulyje. Todėl:

 • Vilnius – atvira mokykla. Vilniaus erdvės bus įdarbintos tobulėjimui: pamokos vyks ne tik mokyklose, bet ir visame mieste.
 • 100 eurų per mėnesį būreliams. Ambicingai investuosime į Vilniuje augančius vaikus, būreliais lavindami tas ateities kompetencijas, kurių vis dar neugdo nacionalinė švietimo sistema, ir užkirsdami kelią priklausomybėms.
 • Geriausia mokykla – arčiausiai namų. Visos mieste veikiančios mokyklos atitiks vienodus vakarietiškus ugdymo kokybės, aplinkos ir vaikų emocinės gerovės standartus. Taip geriausia mokykla taps ta, kuri – arčiausiai namų.
 • Nulinė tolerancija patyčioms. Įgalinsime mokyklas realiais veiksmais ir nuolatiniu situacijos stebėjimu užkirsti kelią patyčioms bei apsaugoti vaikus.
 • Mokytojas – IŠ TIKRŲJŲ prestižinė profesija. Miesto biudžete įtrauksime papildomas finansines paskatas savo darbą mylintiems ir gerai atliekantiems mokytojams.
Miestas bus jaukus ir patogus - visur

Gyventi, būti ir pramogauti taps patogu ir jauku visur, o miesto gatvės, erdvės ir rajonai priklausys kiekvienam vilniečiui. Todėl:

 • 15 minučių miestas. Nuo parduotuvės iki darželio, parko ar kavinės – viskas, ko reikia kokybiškam gyvenimui, kiekvienam vilniečiui nuo namų turi tapti pasiekiama per 15 minučių pėsčiomis.
 • Viešasis transportas – pagal vilniečius. Iš tiesų įsiklausysime į vilniečių poreikius – viešasis transportas taps miestietiškas, aiškus, dažnas ir malonus. Tam reikalingi nauji troleibusai ir gamtai draugiški autobusai, patogūs maršrutai ir veikiančios viešojo transporto juostos.
 • Rajonai, kuriuose jauku ilsėtis ir gera gyventi. Miegamieji rajonai taps gyvenamaisiais. Juose kursime kokybiškam ir laimingam gyvenimui būtinas zonas: ramų poilsį ir privatumą užtikrinančius kiemus, gyvas, paslaugų bei pramogų kupinas gatves ir  bendruomeniškas viešąsias erdves.
 • Dviračiais – kaip Kopenhagoje. Sujungsime Vilnių nepertraukiamu dviračių taku, kad keliavimas juo taptų ne tik pramoga, bet ir patogiu kasdienio judėjimo būdu.
Rūpinsimės vilniečių sveikata

Vilnius rūpinsis: savo infrastruktūra padės gyventi sveikai ir ilgai, o susirgus ligoninės bei poliklinikos priims maloniai ir kokybiškai. Todėl:

 • Poliklinikos žmogišku veidu. Užtikrinsime, kad kiekvienas Vilniaus poliklinikos ar ligoninės lankytojas būtų rūpestingai ir maloniai priimamas bei aptarnaujamas. Investuosime (ir finansiškai) į šio sektoriaus darbuotojų motyvaciją kokybiškai ir paslaugiai rūpintis savo klientais.
 • Švarus oras. Įrengsime modernius oro valymo sprendimus užterščiausiose miesto dalyse bei sutvarkysime Vilniaus šilumos ūkio struktūrą, kad toksiškų medžiagų deginimas būtų kraštutinė priemonė, o ne lygiavertė alternatyva.
 • Sporto klubas po atviru dangumi. Miesto erdvės ir toliau bus aktyviai pritaikomos sveikatą stiprinančiam aktyviam gyvenimui. Judėjimą pėsčiomis darysime vis patogesnį, tęsime Neries krantinių tvarkymą bei įveiklinimą, kad jos taptų aktyvių vilniečių susibūrimo vieta ištisus metus.
Vilnius - laisvę mylinčių žmonių namai

Vilnius ir toliau sparčiai judės link Vakarų: bus atviras ir teisingas visiems, leis kiekvienam jaustis savimi, girdės net ir tyliausius vilniečių balsus. Todėl:

 • Atviras. Būsime atviri ir empatiški Vakarų vertybėmis tikintiems užsienio talentams ir į Lietuvą grįžtantiems emigrantams. Padėsime jiems Vilniuje pasijusti kaip namuose, kad jie drauge su mumis kurtų turtingą, įvairų ir laisvą miestą.
 • Patogus visiems. Sieksime, kad visas Vilnius taptų patogus ne tik skirtingai judantiems, bet ir skirtingai matantiems ar girdintiems.
 • Teisingas. Visi vilniečiai mieste taps lygūs ir vienodai svarbūs, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, pažiūrų ar tautybės. Sprendimai savivaldoje bus priimami įvertinant ir atsižvelgiant į skirtingų miestiečių poreikius.
 • Drąsus. Vilnius ir toliau bus atviriausias, kūrybiškiausias ir įvairiausias miestas Lietuvoje. Be kompromisų priimsime progresyvius ateities sprendimus visose srityse: nuo infrastruktūros iki žmogaus teisių. Rodysime kokybiško, visus įtraukiančio sugyvenimo pavyzdį ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio miestams.