Aušrinė
Armonaitė

Laisvės partijos pirmininkė.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Seimo narė.

PARAŠYK MAN!

Mano prioritetai

1
6
Ugdysime laisvus ir kūrybingus žmones
Motyvuoti mokytojai padės kiekvienam vaikui rasti jo sėkmės raktą ir augins kūrybingas, savarankiškas, drąsias asmenybes. Užtikrinsime, kad mokytojo atlyginimas į mokyklą pritrauktų geriausius specialistus. Skatinsime individualizuotą mokymą, kūrybiškumo, socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymą.
Palaikysime dirbančius ir kuriančius
Žmonės gyvens patogiau ir turtingiau, jei valdžia palaikys jų iniciatyvą ir ambicingai investuos į ateitį. Pasitikėsime kuriančiais darbo vietas. Pirmuosius dvejus veiklos metus įmones atleisime nuo mokesčių. Bent 3% BVP skirsime moksliniams tyrimams ir plėtrai. Skatinsime inovacijas.
Žmogaus teisės – visiems
Vienodos žmogaus teisės visiems įsitvirtins visose gyvenimo srityse. LGBT+ asmenys turės teisę įteisinti savo šeimos santykius. Žmonės su negalia, vyresnio amžiaus karta pagaliau taps lygiaverčiais mūsų visuomenės nariais, švietimo ir ekonomikos dalyviais.
Daugybinė pilietybė ir laisvė "w"
Kartu su bendražygiais toliau aktyviai sieksime, kad gimimu įgytą Lietuvos pilietybę būtų galima išsaugoti, o tarptautines šeimas įkūrę Lietuvos piliečiai galėtų savo asmenvardžius rašyti originalo kalba lotyniškais rašmenimis.
Džiaugsimės švaria Lietuvos gamta
Saugosime Lietuvos gamtą ir klimatą, kad juo galėtume džiaugtis ne tik mes, bet ir ateities kartos. Tapsime žaliausia Europos valstybe. Būsime žaliųjų inovacijų priešakyje. Valstybė investuos ir skatins tik tvarias inovacijas.
Įteisinsime kanapę pramonei ir rekreacijai
Kanapę legalizuosime medicinai ir rekreacijai. Į baudimą orientuota narkotikų politika yra neveiksminga ir nesprendžia problemų. Vietoj bausmių taikysime griežtą platinimo kontrolę ir suteiksime lengvai prieinamą priklausomybių gydymą.

Biografija

Laisvės partijos steigėja ir pirmininkė. Jauniausia politinių partijų lyderė Lietuvoje. Ekonomikos ir inovacijų ministrė. Seimo narė. Buvusi NATO Parlamentinės Asamblėjos Ekonomikos komiteto pranešėja. Profesionalų politinį kelią pradėjo Vilniaus miesto taryboje 2015-2016, o 2016 m. buvo išrinkta Seimo nare. Prieš tai keletą metų dirbo ekonominės politikos analitike Lietuvos verslo konfederacijoje, 10 metų savanoriavo Lietuvos ir tarptautinėse jaunimo organizacijose, buvo Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkė. Vilniaus universitete Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) yra įgijusi politikos mokslų bakalauro ir viešosios politikos analizės magistro laipsnius. Mėgsta muziką, laisvalaikiu groja pianinu, skaito socialinių mokslų literatūrą, moka žaisti krepšinį, į Seimą dažnai važiuoja dviračiu. Turi vyrą Edgarą ir katę, vardu Katytė.

Naujienos

1
55
Lietuva nuo liepos 1 dienos kompensuos trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidas May 19 Seimas pritarė EIMIN parengtoms Užimtumo įstatymo pataisoms, pagal kurias vienkartinės išmokos skiriamos iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos specialistams, taip pat – juos įdarbinančioms įmonėms
Daugiau informacijos:
Ukrainos atstatymo planus reikia ruošti jau dabar May 18 Su pagrindinių Lietuvos verslo organizacijų ir Ukrainoje dirbančių Lietuvos verslų atstovais aptarėme, kokią pagalbą ir paramą atstatant Ukrainą galėtų pasiūlyti Lietuva.
Daugiau informacijos:
Pakvietėme technologijų gigantą IBM plėsti veiklą Lietuvoje May 18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį susitiko su JAV technologijų kompanijos IBM Lenkijos ir Baltijos regiono padalinio atstovais ir pakvietė juos plėsti veiklą Lietuvoje.
Daugiau informacijos:
E.Lietuva kaip niekad saugi ir atvira May 12 Siekiant užtikrinti duomenų saugumą, pirmą kartą istorijoje pačių svarbiausių Lietuvos registrų šifruotos kopijos pradėtos saugoti ne tik Lietuvoje, bet dar papildomai ir vienoje iš NATO valstybių duomenų centrų.
Daugiau informacijos:
Patvirtinta įsteigtos naujos Inovacijų agentūros struktūra May 11 Patvirtinta Inovacijų agentūros struktūra. Agentūrai vadovaus direktorius, ją sudarys 6 departamentai, 4 skyriai bei su Norvegijos finansinio mechanizmo programa susijęs padalinys.
Daugiau informacijos:
Pakvietėme JAV biotechnologijų bendrovę „Moderna“ įsikurti Lietuvoje May 5 Susitikome su vakciną nuo COVID-19 sukūrusios JAV biotechnologijų bendrovės „Moderna“ vienu įkūrėjų ir valdybos nariu dr. Robertu Langeriu bei pakvietėme jį apsvarstyti investicijų ir plėtros galimybes Lietuvoje.
Daugiau informacijos:
Europos Komisija pritarė paskolų priemonei nuo Kinijos nukentėjusiam Lietuvos verslui April 27 EK pritarė EIMIN parengtai finansinės priemonės schemai, pagal kurią nuo Kinijos veiksmų nukentėjęs Lietuvos verslas galės gauti iki 5 mln. eurų, o įmonių grupės iki 10 mln. eurų dydžio paskolas apyvartinėms lėšoms.
Daugiau informacijos:
Pradės veikti dvi turizmo sektoriui skirtos pagalbos priemonės April 20 Vyriausybė šiandien pritarė EIMIN siūlomoms turizmo verslui skirtoms pagalbos priemonėms. Pagal dvi netrukus pradėsiančias veikti priemones Lietuvos turizmo sektoriui planuojama paskirstyti 4 mln. eurų paramos.
Daugiau informacijos:
Ukrainos verslui Lietuva gali tapti tramplinu grįžimui į ES rinką April 15 Lankėmės Kyjive, kur su Ukrainos ministro pirmininko pirmąja pavaduotoja, ekonomikos ministre ir ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru aptarėme būdus kaip išlaikyti dvišalę prekybą.
Daugiau informacijos:
Lietuva ragina pašalinti „Yandex“ programėles iš elektroninės prekybos visoje Europoje April 6 Kreipėmės į kitų Europos ekonominės erdvės šalių ministrus ragindami prisijungti prie Lietuvos iniciatyvos paskatinti „Apple“ ir „Google“ bendroves pašalinti „Yandex“ programėles Europoje.
Daugiau informacijos:
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą April 4 Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į Lietuvą persikelti norinčioms tarptautinėms kompanijoms iš Rusijos.
Daugiau informacijos:
Esame suinteresuoti skatinti abipuses Lietuvos ir Izraelio investicijas March 28 Susitikome su Izraelio ekonomikos ir pramonės ministre Orna Barbivai, aptarėm artimiausius žingsnius, kurie skatintų aktyvesnį Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą inovacijų, startuolių ekosistemos plėtros srityse.
Daugiau informacijos:
Taivano patirtis padės Lietuvai realizuoti ambicingus tikslus puslaidininkių sektoriuje March 21 Susitikome su Lietuvoje viešinčia Taivano delegacija, pasiūlėme svarstyti galimybę steigti bendrą Lietuvos ir Taivano puslaidininkių gamybos centrą bei aptarėme kitus bendradarbiavimo klausimus.
Daugiau informacijos:
Visagine dėmesį skyrėme talentų ugdymo, investicijų pritraukimo klausimams March 14 Visagine susitikome su verslo ir mokslo atstovais, domėjomės ekonominėmis miesto vystymosi perspektyvomis, aptarėme talentų ugdymo ir kitus klausimus.
Daugiau informacijos:
Užsienio turistai į Lietuvą gali atvykti paprasčiau February 15 Užsienio turistai į Lietuvą jau gali atvykti lengviau ir paprasčiau – jau nuo šiandien, vasario 15 d., nebelieka jokių ribojimų ne tik Europos Sąjungos (ES), bet ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių piliečiams.
Daugiau informacijos:
A.Armonaitė: „Siekiame labiau įtraukti Azijos lietuvius į Lietuvos ekonominį atstovavimą šiame regione“ February 10 Aušrinė Armonaitė susitiko su Azijos lietuvių profesionalų klubu ir Taivano lietuvių bendruomene.
Daugiau informacijos:
Stabdomas galimybių paso taikymas, daugiau dėmesio skiriama individualioms apsaugos priemonėms February 2 Vyriausybė nutarė sustabdyti galimybių paso galiojimą.
Daugiau informacijos:
Europos Komisija gerai supranta paramos Lietuvos verslui svarbą January 21 Ministrėnuotoliniu būdu susitikusi su Europos Komisijos vicepirmininke Margrethe Vestager buvo informuota, kad Europos Komisija supranta paramos nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjusioms Lietuvos įmonėms svarbą
Daugiau informacijos:
Taivanas atidarys 1 mlrd. USD paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams January 11 Ministrė nuotoliniu būdu susitikusi su Taivano nacionalinės plėtros tarybos ministru Ming-Hsin Kungu, sakė sveikinanti Taivano planuojamas investicijas Lietuvoje ir laukianti sprendimų dėl konkrečių investicijų.
Daugiau informacijos:
Metų pasiekimai: milijardas investicijų, naujos darbo vietos ir augantis eksportas December 29 Tarp svarbiausių 2021 metų darbų: pritrauktas beveik 1 mlrd. eurų investicijų, eksporto ir ekonominės diplomatijos stiprinimas, sėkmingas pandemijos valdymas įvedus Galimybių pasą, inovacijų reforma bei kt.
Daugiau informacijos:
Vyriausybė nusprendė steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje December 16 Vyriausybė trečiadienį nusprendė steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje. Gilėjant Lietuvos ryšiams su Taivanu, ši sala rudenį atidarė Vilniuje Taivaniečių atstovybę.
Daugiau informacijos:
Ministerija siūlo keisti požiūrį į viešuosius pirkimus: svarbiausia – kokybiškas rezultatas December 15 Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems siūlymams tobulinti viešųjų pirkimų sistemą. Permainų esmė – automatizavus dalį procesų, orientuoti sistemą į kokybiškus pirkimų rezultatus.
Daugiau informacijos:
Seimas uždegė žalią šviesą inovacijų reformai December 9 Seimas ketvirtadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam įstatymų paketui, kuris leis tęsti inovacijų reformą ir įsteigti už šalies inovacijas atsakingą Inovacijų agentūrą
Daugiau informacijos:
Pasaulio lietuvių susitikimas su A.Armonaite December 1 Praėjo metai, kai buvau išrinkta Pasaulio lietuvių apygardos atstove Lietuvos Respublikos Seime. Kviečiu į susitikimą Pasaulio lietuvius, kurio metu pristatysiu, ką pavyko nuveikti diasporai šiais metais.
Daugiau informacijos:
Pasaulio lietuviai – viena kertinių atramų stiprinant šalies ekonominę diplomatiją November 12 Lietuvos ekonominės diplomatijos stiprinimas, konsultavimas verslo skatinimo, investicijų, kitais klausimais, naujų rinkų, talentų paieška – tai pagrindinės sritys, į kurių veiklą būtina įtraukti pasaulio lietuvius.
Daugiau informacijos:
A. Armonaitė ragina spartinti paslaugų gyventojams skaitmeninimą October 5 Aušrinė Armonaitė vyksta į darbo vizitą Paryžiuje, kur EBPO Ministrų tarybos sesijoje su kolegomis aptars bendrijai aktualius įvairių sričių skaitmeninimo klausimus.
Daugiau informacijos:
Svarbi informacija pasaulio lietuviams dėl Galimybių paso! June 14 Atvykę į Lietuvą, jūs taip pat galite naudotis jo veiklomis. Nesvarbu, kad duomenys apie jūsų ligą ar skiepą nėra įvesti į e. sveikatą. Vietoje to galite pateikti kitus dokumentus.
Skaitykite daugiau:
Lietuva dar niekada neturėjo vertybiškai liberalaus prezidento June 12 Interviu apie pastarojo meto aktualijas su Benu Brunalu.
Skaitykite daugiau:
„Žaliasis koridorius“ stambiems investiciniams projektams - geriausias sprendimas verslo aplinkai! June 10 Investors'​ Forum mūsų „Žaliojo koridoriaus“ paketą paskelbė geriausiu sprendimu verslo aplinkai. Tai dviejų Vyriausybių - šios ir praėjusios - darbas. Kartais galime susitelkti svarbiems dalykams!
Skaitykite daugiau:
Patvirtinas relokacijos paketas trečiųjų šalių įmonių darbuotojams June 8 Seimas pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais suteiksime geresnes galimybes verslams iš trečiųjų šalių, ypač Baltarusijos, saugiai įsikurti ir vystyti veiklą Lietuvoje.
Sugrįžkime į laisvesnį gyvenimą su Galimybių pasu May 24 Galimybių pasas leis sugrįžti į darbus, užsiimti tuo, kas mums teikia džiaugsmą ir gerina emocinę sveikatą, o verslui – planuotis veiklą. Esame tarp pirmųjų šalių pasaulyje, pritaikančių tokią inovaciją.
Skaitykite daugiau:
Lietuvoje realu pradėti vakcinos nuo COVID-19 gamybą May 11 Lietuva turi galimybę ir yra verta tapti biotechnologijų ir gyvybės mokslų lydere.
Skaitykite daugiau:
Tapkime naujais namais Baltarusijos technologijų verslams May 3 Mes galime atverti erdvę Baltarusijos žmonėms veikti Lietuvoje: saugiai vystyti savo idėjas, pritraukti investuotojus, kurti pridėtinę vertę ir tuo pat metu būti šalia savo namų, prisidėti prie pokyčių ten.
Skaitykite daugiau:
Pasitikėkime skiepais! March 23 AstraZeneca skiepas už laisvę. Kviečiu visus, kas jau turite galimybę, pasiskiepyti, pakvieskite tai padaryti savo senelius ir artimuosius.
Skaitykite daugiau:
Lietuvoje nėra vietos neapykantos kalbai March 22 Kreipiausi į Generalinę prokuratūrą dėl mitingo, kuriame skambėjo raginimai susidoroti su mano kolega Tomu V. Raskevičiumi.
Skaitykite daugiau:
Lietuva - Europos kosmoso agentūros asocijuota narė! March 18 Asocijuota narystė taps postūmiu mūsų šalies ateities verslams ir duos tiesioginės naudos šalies ekonomikai: EKA programų dalyvių tiesiogiai investuotas 1 euras sukuria ne mažiau kaip 3,5 euro vertės.
Skaitykite daugiau:
Judame už pokyčius! March 2 Seimo pavasario sesijoje su Laisvės partija ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komanda siūlome 10 svarbių teisėkūros pokyčių.
Skaitykite daugiau:
Ką darome, kad greičiau įveiktume pandemiją? February 8 Akivaizdu, kad karantine amžinai gyventi negalėsime: reikia ruoštis grįžti į gyvenimą, kuriame, koronavirusas ir panašūs į jį, visada bus šalia mūsų. Todėl turime planuoti laipsnišką verslo veiklos laisvinimą.
Skaitykite daugiau:
Lietuvos interesas – laisva ir klestinti Baltarusija January 18 Lietuva ypač gerai supranta ir palaiko Baltarusijos žmones bei mano, kad kova su režimu taip pat prisidės prie didesnės ekonominės laisvės ir rinkos ekonomikos šioje šalyje kūrimo.
Skaitykite daugiau:
A. Armonaitė: darbo vietas kuria ne politikų pasisakymai, o verslas January 9 Paskutinius ketverius metus mes girdėjome šiokį tokį verslo demonizavimą, ši šaka buvo apipinta įvairiais epitetais. Tačiau dabar pamatėme, kad be veikiančių verslų stoja mūsų gyvenimai, stoja mūsų ekonomika.
Skaitykite daugiau:
Inovacijų skatinimo fondui - 21 mln. eurų January 6 Jei norime sukurti daugiau gerai apmokamų darbo vietų ir iššūkiams atsparią šalies ekonomiką, ypač svarbu pritraukti kuo daugiau investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų sritis.
Skaitykite daugiau:
Sviestas Sviestuotas. Kodėl reikia nueiti kryžiaus kelius dėl pavadinimo? January 5 „Sviestas sviestuotas“ yra tik vienas iš šimtų atvejų, kai institucijos uoliai imasi reguliuoti, užuot iš anksto pakonsultavusios žmones, kuriančius verslą, kaip reguliavimą atitikti.
Skaitykite daugiau:
Susipažinkite su nuveiktais darbais! October 1 Daug ir nuoširdžiai dirbau tam, kad būtų atstovaujami laisvi ir atsakingi, dirbantys ir kuriantys Lietuvos žmonės. Kviečiu susipažinti su nuveiktais darbais!
Skaitykite daugiau:
Kodėl renkuosi Pasaulio lietuvių apygardą? Savo kandidatūrą 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose keliu Pasaulio lietuvių apygardoje.
Skaitykite daugiau:
Kur dingo griežtos Lietuvos ir Europos Sąjungos sankcijos Baltarusijos režimui? September 9 Dešimtys tūkstančių žmonių savaitgalį vėl buvo Baltarusijos gatvėse, šimtai sulaikytų, toliau siautėja atviras smurtas – prieš žmones, žiniasklaidą, opoziciją.
Skaitykite daugiau:
Aušrinė Armonaitė. Pradėkime nuo mokyklos September 9 Ten, lentelės apačioje (teks pasižiūrėti gerokai žemyn), yra Lietuvos pozicija tarp išsivysčiusio pasaulio šalių. Ten yra baisiausia statistika, kokią teko matyti: 15–19 metų amžiaus jaunimo savižudybės.
Skaitykite daugiau:
Aušrinė Armonaitė. Lietuva, padėk! August 27 „Lietuva, padėk!“ – vakar pasirodė užrašas ant reklaminio stendo Minske.
Skaitykite daugiau:
A.Armonaitė apie Laisvės partijos kandidatus: jie pasirodytų geriau už 95 procentus dabartinių Seimo narių „Laisvės partijos“ pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia esanti tikra, kad partija po rinkimų turės stiprią frakciją Seime.
Skaitykite daugiau:
Norintiems džiaugtis! Laisvės partija gimė iš noro džiaugtis. Mes ją sukūrėme norėdami džiaugtis drąsiais, kūrybingais, laisvais ir atsakingais, įkvepiančiais žmonėmis. Mes norime juos skatinti eiti pirmyn.
Skaitykite daugiau:
Video: Aušrinė Armonaitė apie Lukiškių aikštės paplūdimį Nepaisant po karantino šalyje susikaupusių socialinių bei ekonominių problemų, šiandien Seimas savo laiką skyrė viename mieste, vienoje aikštėje vos tris dienas veikiančio paplūdimio užkardymui.
Žiūrėkite čia:
Saugokime valstybės duomenis skaitmeninėje ambasadoje Kaip išvengti elektroninių duomenų sutrikimo krizės, kuri nutiko užlietų Registrų centro serverių atveju? Juk gali nutikti daug blogiau: pasitaikyti ne tik stichinė nelaimė ar avarija, bet ir kibernetinė ataka...
Skaitykite daugiau:
Apginkime Konstitucinį Teismą August 19 Dar kovo mėnesį turėjome pakeisti tris Konstitucinio Teismo teisėjus, tačiau jau liepos viduryje jų esame vis dar nepaskyrę. Ir niekas tų teisėjų net neieško.
Skaitykite daugiau:
Medikai sveikatos sistemos šešėlyje August 11 Didelis krūvis ir įtampa, psichologinis smurtas darbe, veiksmingos emocinės ir psichologinės pagalbos stoka – tai Lietuvos medikų realybė, į kurią dėmesį Lietuva atkreipė tik sumokėjus didžiausią kainą – savo noru i
Skaitykite daugiau:
Lenkija tampa kanapių produktų čempione. Ar taps Lietuva? August 26 Lenkija žingsnis po žingsnio tampa maisto papildų ir kitų gaminių iš kanapių čempione. Tai galima nesunkiai pajusti Varšuvoje, kur ant kiekvieno kampo sutiksi po kanapinę parduotuvę.
Skaitykite daugiau:
Siūloma GPM lengvata paskatintų greičiau įsilieti į darbo rinką Taikomas lengvatinis GPM trejus metus Lietuvoje su darbo santykiais susijusių pajamų neturėjusiems asmenims taptų reikšminga paskata sugrįžti į Lietuvą ir kuo greičiau integruotis į darbo rinką.
Skaitykite daugiau: