#Žalimas2024

Aušrinė
Armonaitė

Laisvės partijos pirmininkė
Ekonomikos ir inovacijų ministrė
Seimo narė

PARAŠYK MAN!

Mano prioritetai

1
6
Ugdome laisvus ir kūrybingus žmones
Motyvuoti mokytojai padės kiekvienam vaikui rasti jo sėkmės raktą ir augins kūrybingas, savarankiškas, drąsias asmenybes. Siekiame, kad mokytojo atlyginimas į mokyklą pritrauktų geriausius specialistus, kad valstybė skirtų pakankamai dėmesio inovacijoms mokyklose, užklasinei vaikų veiklai.
Palaikome dirbančius ir kuriančius
Žmonės gyvens patogiau ir turtingiau, jei valdžia palaikys jų iniciatyvą ir ambicingai investuos į ateitį. Pasitikėsime kuriančiais darbo vietas. Skatiname inovacijas. Mokesčiai Lietuvoje turi būti palankūs norintiems dirbti ir užsidirbti, investuoti ir kurti naujas darbo vietas.
Žmogaus teisės – visiems
Lygios žmogaus teisės visiems turi būti įtvirtintos visose gyvenimo srityse. LGBT+ asmenys privalo turėti teisę įteisinti savo šeimos santykius. Žmonės su negalia, vyresnio amžiaus karta pagaliau taps lygiaverčiais mūsų visuomenės nariais, švietimo ir ekonomikos dalyviais.
Daugybinė pilietybė ir laisvė "W"
Jau pasiekėme, kad Lietuvos piliečiai galėtų rašyti tikrąsias savo pavardes visais pagrindiniais lotyniškais rašmenimis. Toliau aktyviai dirbame, kad gimimu įgytą Lietuvos pilietybę būtų galima išsaugoti visą gyvenimą.
Džiaugsimės švaria Lietuvos gamta
Saugosime Lietuvos gamtą, kad ja galėtume džiaugtis ne tik mes, bet ir ateities kartos. Tapsime žaliausia Europos valstybe. Valstybė investuos ir skatins tik tvarias inovacijas. Priimame sprendimus, kurie mažina aplinkos taršą, atliekų perdirbimą ir tvarų gyvenimo būdą.
Įteisinsime kanapę pramonei ir rekreacijai
Kanapę legalizuosime medicinai ir rekreacijai. Į baudimą orientuota narkotikų politika yra neveiksminga ir nesprendžia problemų. Vietoj bausmių taikysime griežtą platinimo kontrolę ir suteiksime lengvai prieinamą priklausomybių gydymą.

Biografija

Laisvės partijos steigėja ir pirmininkė. Jauniausia politinių partijų lyderė Lietuvoje. Ekonomikos ir inovacijų ministrė. Seimo narė. Profesionalų politinį kelią pradėjo Vilniaus miesto taryboje 2015-2016, o 2016 m. buvo išrinkta Seimo nare. Prieš tai keletą metų dirbo ekonominės politikos analitike Lietuvos verslo konfederacijoje, 10 metų savanoriavo Lietuvos ir tarptautinėse jaunimo organizacijose, buvo Lietuvos liberalaus jaunimo pirmininkė. Vilniaus universitete Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) yra įgijusi politikos mokslų bakalauro ir viešosios politikos analizės magistro laipsnius. Mėgsta muziką, laisvalaikiu groja pianinu, važinėja dviračiu, skaito socialinių mokslų literatūrą, moka žaisti krepšinį. Turi vyrą Edgarą ir katę, vardu Katytė.

Naujienos

1
38
Užsienio lietuviams - daugiau galimybių įgyti Lietuvos pilietybę November 16 Seimas ketvirtadienį pritarė Aušrinės Armonaitės inicijuotoms Pilietybės įstatymo pataisoms ir praplėtė užsienyje gimusiems lietuvių vaikams galimybę įgyti Lietuvos pilietybę.
Daugiau informacijos:
Lietuva kompensuos trūkstamų specialistų pritraukimo išlaidas May 19 Seimas pritarė EIMIN parengtoms Užimtumo įstatymo pataisoms, pagal kurias vienkartinės išmokos skiriamos iš užsienio pritraukiamiems labai aukštos kvalifikacijos specialistams, taip pat – juos įdarbinančioms įmonėms
Daugiau informacijos:
Ukrainos atstatymo planus reikia ruošti jau dabar May 18 Su pagrindinių Lietuvos verslo organizacijų ir Ukrainoje dirbančių Lietuvos verslų atstovais aptarėme, kokią pagalbą ir paramą atstatant Ukrainą galėtų pasiūlyti Lietuva.
Daugiau informacijos:
E.Lietuva kaip niekad saugi ir atvira May 12 Siekiant užtikrinti duomenų saugumą, pirmą kartą istorijoje pačių svarbiausių Lietuvos registrų šifruotos kopijos pradėtos saugoti ne tik Lietuvoje, bet dar papildomai ir vienoje iš NATO valstybių duomenų centrų.
Daugiau informacijos:
Pakvietėme JAV biotechnologijų bendrovę „Moderna“ įsikurti Lietuvoje May 5 Susitikome su vakciną nuo COVID-19 sukūrusios JAV biotechnologijų bendrovės „Moderna“ vienu įkūrėjų ir valdybos nariu dr. Robertu Langeriu bei pakvietėme jį apsvarstyti investicijų ir plėtros galimybes Lietuvoje.
Daugiau informacijos:
Ukrainos verslui Lietuva gali tapti tramplinu grįžimui į ES rinką April 15 Lankėmės Kyjive, kur su Ukrainos ministro pirmininko pirmąja pavaduotoja, ekonomikos ministre ir ministro pirmininko pavaduotoju, skaitmeninės transformacijos ministru aptarėme būdus kaip išlaikyti dvišalę prekybą.
Daugiau informacijos:
Visagine dėmesį skyrėme talentų ugdymo, investicijų pritraukimo klausimams March 14 Visagine susitikome su verslo ir mokslo atstovais, domėjomės ekonominėmis miesto vystymosi perspektyvomis, aptarėme talentų ugdymo ir kitus klausimus.
Daugiau informacijos:
A.Armonaitė: „Siekiame labiau įtraukti Azijos lietuvius į Lietuvos ekonominį atstovavimą šiame regione“ February 10 Aušrinė Armonaitė susitiko su Azijos lietuvių profesionalų klubu ir Taivano lietuvių bendruomene.
Daugiau informacijos:
Europos Komisija gerai supranta paramos Lietuvos verslui svarbą January 21 Ministrėnuotoliniu būdu susitikusi su Europos Komisijos vicepirmininke Margrethe Vestager buvo informuota, kad Europos Komisija supranta paramos nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjusioms Lietuvos įmonėms svarbą
Daugiau informacijos:
Metų pasiekimai: milijardas investicijų, naujos darbo vietos ir augantis eksportas December 29 Tarp svarbiausių 2021 metų darbų: pritrauktas beveik 1 mlrd. eurų investicijų, eksporto ir ekonominės diplomatijos stiprinimas, sėkmingas pandemijos valdymas įvedus Galimybių pasą, inovacijų reforma bei kt.
Daugiau informacijos:
Vyriausybė nusprendė steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje December 16 Vyriausybė trečiadienį nusprendė steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje. Gilėjant Lietuvos ryšiams su Taivanu, ši sala rudenį atidarė Vilniuje Taivaniečių atstovybę.
Daugiau informacijos:
Seimas uždegė žalią šviesą inovacijų reformai December 9 Seimas ketvirtadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam įstatymų paketui, kuris leis tęsti inovacijų reformą ir įsteigti už šalies inovacijas atsakingą Inovacijų agentūrą
Daugiau informacijos:
Pasaulio lietuviai – viena kertinių atramų stiprinant šalies ekonominę diplomatiją November 12 Lietuvos ekonominės diplomatijos stiprinimas, konsultavimas verslo skatinimo, investicijų, kitais klausimais, naujų rinkų, talentų paieška – tai pagrindinės sritys, į kurių veiklą būtina įtraukti pasaulio lietuvius.
Daugiau informacijos:
Lietuva dar niekada neturėjo vertybiškai liberalaus prezidento June 12 Interviu apie pastarojo meto aktualijas su Benu Brunalu.
Skaitykite daugiau:
„Žaliasis koridorius“ stambiems investiciniams projektams - geriausias sprendimas verslo aplinkai! June 10 Investors'​ Forum mūsų „Žaliojo koridoriaus“ paketą paskelbė geriausiu sprendimu verslo aplinkai. Tai dviejų Vyriausybių - šios ir praėjusios - darbas. Kartais galime susitelkti svarbiems dalykams!
Skaitykite daugiau:
Patvirtinas relokacijos paketas trečiųjų šalių įmonių darbuotojams June 8 Seimas pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais suteiksime geresnes galimybes verslams iš trečiųjų šalių, ypač Baltarusijos, saugiai įsikurti ir vystyti veiklą Lietuvoje.
Sugrįžkime į laisvesnį gyvenimą su Galimybių pasu May 24 Galimybių pasas leis sugrįžti į darbus, užsiimti tuo, kas mums teikia džiaugsmą ir gerina emocinę sveikatą, o verslui – planuotis veiklą. Esame tarp pirmųjų šalių pasaulyje, pritaikančių tokią inovaciją.
Skaitykite daugiau:
Tapkime naujais namais Baltarusijos technologijų verslams May 3 Mes galime atverti erdvę Baltarusijos žmonėms veikti Lietuvoje: saugiai vystyti savo idėjas, pritraukti investuotojus, kurti pridėtinę vertę ir tuo pat metu būti šalia savo namų, prisidėti prie pokyčių ten.
Skaitykite daugiau:
Pasitikėkime skiepais! March 23 AstraZeneca skiepas už laisvę. Kviečiu visus, kas jau turite galimybę, pasiskiepyti, pakvieskite tai padaryti savo senelius ir artimuosius.
Skaitykite daugiau:
Lietuvoje nėra vietos neapykantos kalbai March 22 Kreipiausi į Generalinę prokuratūrą dėl mitingo, kuriame skambėjo raginimai susidoroti su mano kolega Tomu V. Raskevičiumi.
Skaitykite daugiau:
Lietuva - Europos kosmoso agentūros asocijuota narė! March 18 Asocijuota narystė taps postūmiu mūsų šalies ateities verslams ir duos tiesioginės naudos šalies ekonomikai: EKA programų dalyvių tiesiogiai investuotas 1 euras sukuria ne mažiau kaip 3,5 euro vertės.
Skaitykite daugiau:
Ką darome, kad greičiau įveiktume pandemiją? February 8 Akivaizdu, kad karantine amžinai gyventi negalėsime: reikia ruoštis grįžti į gyvenimą, kuriame, koronavirusas ir panašūs į jį, visada bus šalia mūsų. Todėl turime planuoti laipsnišką verslo veiklos laisvinimą.
Skaitykite daugiau:
Lietuvos interesas – laisva ir klestinti Baltarusija January 18 Lietuva ypač gerai supranta ir palaiko Baltarusijos žmones bei mano, kad kova su režimu taip pat prisidės prie didesnės ekonominės laisvės ir rinkos ekonomikos šioje šalyje kūrimo.
Skaitykite daugiau:
A. Armonaitė: darbo vietas kuria ne politikų pasisakymai, o verslas January 9 Paskutinius ketverius metus mes girdėjome šiokį tokį verslo demonizavimą, ši šaka buvo apipinta įvairiais epitetais. Tačiau dabar pamatėme, kad be veikiančių verslų stoja mūsų gyvenimai, stoja mūsų ekonomika.
Skaitykite daugiau:
Sviestas Sviestuotas. Kodėl reikia nueiti kryžiaus kelius dėl pavadinimo? January 5 „Sviestas sviestuotas“ yra tik vienas iš šimtų atvejų, kai institucijos uoliai imasi reguliuoti, užuot iš anksto pakonsultavusios žmones, kuriančius verslą, kaip reguliavimą atitikti.
Skaitykite daugiau:
Susipažinkite su nuveiktais darbais! October 1 Daug ir nuoširdžiai dirbau tam, kad būtų atstovaujami laisvi ir atsakingi, dirbantys ir kuriantys Lietuvos žmonės. Kviečiu susipažinti su nuveiktais darbais!
Skaitykite daugiau:
Kodėl renkuosi Pasaulio lietuvių apygardą? Savo kandidatūrą 2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose keliu Pasaulio lietuvių apygardoje.
Skaitykite daugiau:
Kur dingo griežtos Lietuvos ir Europos Sąjungos sankcijos Baltarusijos režimui? September 9 Dešimtys tūkstančių žmonių savaitgalį vėl buvo Baltarusijos gatvėse, šimtai sulaikytų, toliau siautėja atviras smurtas – prieš žmones, žiniasklaidą, opoziciją.
Skaitykite daugiau:
Aušrinė Armonaitė. Pradėkime nuo mokyklos September 9 Ten, lentelės apačioje (teks pasižiūrėti gerokai žemyn), yra Lietuvos pozicija tarp išsivysčiusio pasaulio šalių. Ten yra baisiausia statistika, kokią teko matyti: 15–19 metų amžiaus jaunimo savižudybės.
Skaitykite daugiau:
Aušrinė Armonaitė. Lietuva, padėk! August 27 „Lietuva, padėk!“ – vakar pasirodė užrašas ant reklaminio stendo Minske.
Skaitykite daugiau:
A.Armonaitė apie Laisvės partijos kandidatus: jie pasirodytų geriau už 95 procentus dabartinių Seimo narių „Laisvės partijos“ pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia esanti tikra, kad partija po rinkimų turės stiprią frakciją Seime.
Skaitykite daugiau:
Norintiems džiaugtis! Laisvės partija gimė iš noro džiaugtis. Mes ją sukūrėme norėdami džiaugtis drąsiais, kūrybingais, laisvais ir atsakingais, įkvepiančiais žmonėmis. Mes norime juos skatinti eiti pirmyn.
Skaitykite daugiau:
Video: Aušrinė Armonaitė apie Lukiškių aikštės paplūdimį Nepaisant po karantino šalyje susikaupusių socialinių bei ekonominių problemų, šiandien Seimas savo laiką skyrė viename mieste, vienoje aikštėje vos tris dienas veikiančio paplūdimio užkardymui.
Žiūrėkite čia:
Saugokime valstybės duomenis skaitmeninėje ambasadoje Kaip išvengti elektroninių duomenų sutrikimo krizės, kuri nutiko užlietų Registrų centro serverių atveju? Juk gali nutikti daug blogiau: pasitaikyti ne tik stichinė nelaimė ar avarija, bet ir kibernetinė ataka...
Skaitykite daugiau:
Apginkime Konstitucinį Teismą August 19 Dar kovo mėnesį turėjome pakeisti tris Konstitucinio Teismo teisėjus, tačiau jau liepos viduryje jų esame vis dar nepaskyrę. Ir niekas tų teisėjų net neieško.
Skaitykite daugiau:
Medikai sveikatos sistemos šešėlyje August 11 Didelis krūvis ir įtampa, psichologinis smurtas darbe, veiksmingos emocinės ir psichologinės pagalbos stoka – tai Lietuvos medikų realybė, į kurią dėmesį Lietuva atkreipė tik sumokėjus didžiausią kainą – savo noru i
Skaitykite daugiau:
Lenkija tampa kanapių produktų čempione. Ar taps Lietuva? August 26 Lenkija žingsnis po žingsnio tampa maisto papildų ir kitų gaminių iš kanapių čempione. Tai galima nesunkiai pajusti Varšuvoje, kur ant kiekvieno kampo sutiksi po kanapinę parduotuvę.
Skaitykite daugiau:
Siūloma GPM lengvata paskatintų greičiau įsilieti į darbo rinką Taikomas lengvatinis GPM trejus metus Lietuvoje su darbo santykiais susijusių pajamų neturėjusiems asmenims taptų reikšminga paskata sugrįžti į Lietuvą ir kuo greičiau integruotis į darbo rinką.
Skaitykite daugiau: